olimpos yaz okulu

Olimpos Sinema Yaz Okulu; Tam 17 yıldır devam eden bir 'Sinematek' geleneğidir. Katılımcılarla eğitmenler, 8 gün boyunca Olimpos'ta birlikle konaklayarak, Film Yapım, Yönetmenlik, Senaryo ve Kurgu eğitimlerinin tamamını işler. Ayrıca daha fazla pratik uygulama, gezi, eğlence, film izleme ve okuma aktiviteleri de yapılır.  Yaz Okulu kontenjanı 10 kişidir.

Kimler İçin; Sinema ve Görsel Sanatlar dünyasına adım atmak isteyen, merak eden, kısa film, reklam, belgesel, tanıtım filmi vs. yazmak,çekmek ve kurgulamak isteyen herkese uygundur.

Anahtar Özelliği; Kamera kullanımı, sinematografi, yönetmenlik teorisi ve uygulamaları, kurgu, ses, ışık ve senaryo başlıklarıyla, temel sinematografik konuların tamamı anlatılır ve derslerin yarısından fazlası pratik uygulamalarla yürütülür.

Bitirme Ödevi; Eğitimin son 2 günü, gruplar halinde, kısa film çekilmektedir. Kısa filmini bitiren herkes Başarı Sertifikası almaya hak kazanır.

EĞİTİM TARİHLERİ : 17-24 Eylül 2016

  Konaklama: Olimpos Natural Pansiyon

ist-ayrintili-bilgi ist-egitim-ucreti ist-iletisim

ist-egitim-programi ist-egitmen

Olimpos Sinema Yaz Okulu'nda;; Film Yapım, Yönetmenlik, Senaryo ve Kurgu dersleri vardır. İlgili kursların içerikleri için lütfen kursların sayfalarını kontrol ediniz.

Olimpos Sinema Yaz Okulu'nu başarıyla bitiren öğrenciler dilerlerse "Film Çetesi"ne katılarak, hayat boyu eğitimlerine devam ederler.

KURS BİLGİLERİ

 • Eğitimle ilgili tüm materyal Sinematek tarafından sağlanır. Bünyemizde amatör ve profesyonel video kameralar, ışık setleri, ses ekipmanları, kurgu seti bulunmaktadır.
 • Kursun fiyatlarına yarım pansiyon konaklama dahildir, ulaşım katılımcıya aittir.
 • Tüm Sinematek eğitimlerinde sınırsız teorik ve pratik destek ömür boyu sürer.
 • Kursun kontenjanı 10 kişidir.
 • 8 gün boyunca, sabah saatlerinde dersler başlar. Katılımcılara serbest zaman verilecek, akşamları ise birlikte film izleme ve tartışması yapılacaktır.
 • Eğitimlerini başarıyla bitiren tüm öğrenciler "Sinematek Aile Kulübü"ne üye olacaklardır. Kulübümüz hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın.
 • Kursun sonunda başarıyla bitiren öğrencilerimize başarı sertifikası, ders notları ve ders sırasında yapılan uygulamalar verilir.
 • Kursumuzda yaş sınırı yoktur. 14-18 yaş aralığındaki öğrencilerden aile onayı beklenir.

Olimpos Sinema Yaz Okulu Eğitim Programı


Derslerimizin başlıkları aşağıdaki gibidir. Ayrıntılı içerik bilgisi için bize ulaşın.

 1. Kamera Uygulamaları
 2. Sinematografi
 3. Yönetmenlik
 4. Prodüksiyon Aşamaları
 5. Kurgu/Montaj
 6. Senaryo
 7. Sanat Yönetimi
 8. Işık ve Aydınlatma
 9. Ses ve ses kaydı, müzik

BİTİRME PROJESİ:

Her katılımcı kendi yazdığı veya grup tarafından yazılacak kısa filmi yönetecek ve kurgulayacaktır. Gerekli ekipman desteği tarafımızdan sağlanır.

  • Temel eğitimini tamamlayan öğrencilerimiz ek atölye ve kurslarla çalışmak istedikleri alan hakkında daha fazla ders alabilirler.

Olimpos Sinema Yaz Okulu Ücret Bilgisi


8 Günlük Eğitim+Konaklama;

 • 1100-TL (Nakit Fiyatıdır.)
 • 1150-TL (Kredi Kartından Tek Çekim Fiyatıdır.)
 • 1250-TL (Bonus Kartlara 4 Taksitli Fiyatıdır.)

SİNEMATEK İSTANBUL


Halitağa Cd. Şadırvan Sitesi A Blok No:26/8 Altıyol/Kadıköy

TEL: 0216 450 44 68

Çalışma saatleri, harita ve diğer iletişim bilgileri için tıklayınız.

Olimpos Sinema Yaz Okulu Eğitmenleri


Sinematek İstanbul Eğitmenlerimiz tarafından verilecektir.

Eğitmenlerimizin tamamını görmek için tıklayın.

SMS ÖN KAYIT: Olimpos, Ad/Soyad, mail adresinizi yazarak 0.554.5692050 numaralı telefona gönderiniz.

ONLİNE KAYIT FORMU

Olimpos Sinema Yaz Okulumuza ön kayıt yaptırmak için Online Başvuru Formu'nu kullanabilirsiniz. Başvurunuzun alınmasının ardından, kesin kayıt için gerekli bilgiler, otel konaklaması için gerekli kapora ödemeleri ve diğer ödeme seçenekleri e-mail ve telefon yoluyla size iletilecektir.