ist-film-yapim-11

EĞİTİM ve ÜCRET BİLGİSİ 2020

  Hafta İçi Akşam Grubu

(Güncellenecek)

Güncellenecek
Cuma günleri

12 Hafta Boyunca
Her Cuma 19.00-22.00

Hafta Sonu Gündüz Grubu

(Kayıt Devam Ediyor)

 9 Ocak - 26 Mart
Cumartesi günleri

12 Hafta Boyunca
Her Cumartesi 11.30-14.30

 • 1.750-TL +  KDV (Nakit ödeme)        
 • 1.850-TL  + KDV (KK Tek Çekim)     
 • 1.900-TL  + KDV (Bonus 4 Taksit)    
  36 Saat Eğitim

ONLİNE BAŞVURU FORMU

Film Yapım ve Yönetmenlik atölyemize ön kayıt yaptırmak için Online Başvuru Formu'nu kullanabilirsiniz. Başvurunuzun alınmasının ardından, kesin kayıt için gerekli bilgiler, atölye bilgilendirme toplantısı ve ödeme seçenekleri e-mail ve telefon yoluyla size iletilecektir. Ön kayıt işlemi ve Tanıtım dersimiz ücretsizdir. Kesin kayıt ve ödeme tanıtım dersinden sonra yapılır.

SMS ÖN KAYIT
Ad / Soyad, Katılmak istediğiniz atölye, mail adresinizi yazarak 0532 423 58 35 numaralı telefona gönderiniz.

ATÖLYE BİLGİLERİ

Atölye: 3 ay, haftada bir gün x 3 saat, toplamda 36 ders saati sürer. Ayrıca ev ödevleri ve çekim gezileri yapılır. Kursun kontenjanı 5-8 kişidir.

Atölyede; kameralar ve kamera kullanımı, objektifler, filtreler ve ışık kullanımı, çekim teknikleri, ışık, ses, kurgu, reji, senaryo yazmak gibi dersler işlenmekte ve uygulamaları yapılmaktadır. Atölye süresince her öğrencimiz en az 5 film çalışması gerçekleştirir. Atölye süreince 2 grup oluşur ve atölye sonunda her grup 5-10 dk.lık bir kısa film çekmek zorunludur. Sertifika almak için her öğrencinin kendi proje filmini tamamlaması zorunludur.

Film Yapım ve Yönetmenlik Atölye'sinin amacı, öğrencilerine TV'de, sinemada gördükleri filmlerin nasıl çekildiğini öğrenerek kendi projelerini kendileri yönetmek ve kurgulamayı öğretmektir. Eğitim içeriği ve kapsamıyla alanının en iyilerindendir.  Tüm dersler; teorik ve pratik olarak yapılır. 'Atölye' dememizin nedeni de pratik uygulamaların yoğun olması. Ayrıca teorik dersler sırasında konuyla ilgili eğitim filmleri gösterilir. Atölyede hepimiz eşitiz. alternatif bir eğitim atmosferi, demokratik bir ortam var. Her şeyi yaparak öğreniyoruz. Yeni dostluklar, arkadaşlıklar geliştiriyoruz.

Katılımcıların, eğer varsa, kendi kameralarını atölyeye getirmesi, öğrencinin kamerasını tanıması açısından faydalı olmaktadır. Fakat kamerası olmayan ve almak isteyen öğrenciler, tanıtım dersimizdeki "kamera satın alırken nelere dikkat ederiz?" açıklamalarından sonra karar verebilirler. Atölyemizi başarıyla bitiren öğrencilerimiz "FİLM ÇETESİ"ne transfer olur!

Kimler İçin; Sinema dünyasına adım atmak isteyen, filmlerin nasıl yapıldığını merak eden, kısa film, belgesel, tanıtım filmi, klip vs. çekmek isteyen herkese uygundur.

Anahtar; Kamera kullanımı, sinematografi, yönetmenlik teorisi ve uygulamaları ve senaryo başlıklarıyla, temel sinematografik konuların tamamı anlatılır. Derslerin % 75 i pratik ağırlıklıdır. Pratikte; tasarım + çekim + kurgu uygulamaları yaptırılır. Eğitimini bitiren öğrencilerimiz, yönelmek istedikleri alanlara göre (Senaryo, Kurgu, Film Analizi gibi) farklı kurslar seçip eğitimlerine devam edebilirler. Öğrencilerimizin devam edecekleri diğer kurslar indirimlidir.

Sertifika; Atölye sonunda geliştirdiği projeyi filme dönüştüren öğrencilerimize 'Başarı Sertifikası' verilir. Öğrencilerimiz atölye tamamlandıktan sonra Film Çetesi ile ortak proje yürütebilir ya da yeni bir çete oluşturabilirler. Atölye bilgileri altta yer alıyor.

Adres ve Ulaşım: Şair Latifi Sokak. Daci Apt. No:6 Daire: 2 Moda / Kadıköy
İletişim: 0216 450 44 68  GSM: 0532 423 58 35   e-mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Eğitmenlerimiz

Eğitim filmlerimizi izlemek için Youtube

Eski filmlerimizi izlemek için tıklayınız

 1. DERS PROGRAMI: Kameralar; Kamera ile tanışma, Film, Video, Dijital. DSLR, DSLM, ölçekler, açılar, plan, sahne, sekans, kamera eksen hareketleri, kamera altlıkları ve uygulamalar.
 2. Senaryo; Senaryo nasıl yazılır? Biçim nedir? Karakter yaratma, üç boyutlu karakter analizi, sinopsis, tretman, film öyküsü, senaryo uygulamaları.
 3. Kamera uygulamaları;  Takip, amors, aks, açı x karşı açı, dolly takipleri, çekim senaryosu, storyboard, döküm, reji tasarım (niçin o planda çekeriz), dekupaj, iki kişilik çekimler.
 4. Reji Bilgileri ve uygulama; Kompozisyon, aksiyon, kesmeler, geçişler, kadraj doldurma-boşaltma, aksiyonları bölmek, dekupaj ve uygulamalar.
 5. Kurgu; Çekilen görüntülerin bilgisayara aktarımı, kurgu teorileri, en iyi kurgu nasıl yapılır? Kaba kurgu, ince kurgu, ses kurgusu, efektler, müzik ekleme, yazı yazma. (Adobe Premiere programı kullanılmaktadır.)
 6. Monolog ve Diyalog Çalışması; tek bir kişinin gösterildiği, + iki kişinin oynadığı, karakter ve olay yaratma ve oluşturulan karakter ve olaya uygun reji çalışması, oyuncu çalışması
 7. Işık ve Aydınlatma; Temel aydınlatma, ışık kaynakları, kelvin değerleri, ışık çeşitleri, filtreler, filmlerden aydınlatma örnekleri, ışık uygulaması.
 8. Ses ve seslendirme, ses kaydı; Sesin sinemadaki tarihi, mikrofonlar ve gelişimi, mono, stereo, surround ses, dublaj, senkron, sesli çekim geleneği, ses kaydı uygulaması, ses efektleri, film örnekleri, ses kurgusu ve uygulama.
 9. Proje Tasarımı - Uygulama; Prodüksiyon aşamaları, öyküden - çekime uygulama. oyuncu yönetimi, karakter çalışması, uygulama çekimleri.
 10. Grup projesi çekimi;  Katılımcılar 2 grup olarak yazılacak proje / kısa filmi yönetecek ve kurgulayacaktır.
 11. Bitirme projesi hazırlık; Her katılımcı kendi yazdığı senaryoyu projelendirecektir. Senaryonun görselleştirilmesi, mekan, oyuncu seçimi, provalar, ve çekim senaryosunu hazırlayacaktır.
 12. Bitirme projesi çekimi;  Her katılımcı kendi projesini çekip kurgulayacak ve Gala için gösterime hazır hale getirecektir.