goruntu bant

EĞİTİM ve ÜCRET BİLGİSİ 2022

Hafta İçi Akşam

Güncellenecek

  8 Hafta Boyunca
Her Perşembe 19.00 - 22.00

  • 1000-TL + KDV (Nakit ödeme)       
  • 1050-TL + KDV (KK Tek Çekim)     
  • 1100-TL + KDV (Bonus 4 Taksit)    
    24 Saat Eğitim

ONLİNE BAŞVURU FORMU

Görüntü Yönetmenliği Atölyesi'ne ön kayıt yaptırmak için Online Başvuru Formu'nu kullanabilirsiniz. Başvurunuzun alınmasının ardından, kesin kayıt için gerekli bilgiler, eğitim bilgilendirme görüşmesi ve ödeme seçenekleri e-mail ve telefon yoluyla size iletilecektir.

SMS ÖN KAYIT
Ad / Soyad, Katılmak istediğiniz atölye, mail adresinizi yazarak 0533 583 08 78 numaralı telefona gönderiniz.

GÖRÜNTÜ YÖNETMENLİĞİ ATÖLYESİ

Nitelikli filmleri doğru gözlerin kaydettiğini biliyoruz. Hatta bazı filmlerde görüntü yönetmeninin, yönetmenden dahi fazla önemsendiğine şahit olmuşuzdur. Özellikle 35mm filmlerin yapıldığı dönemlerde yönetmen monitörü olmadığından, yönetmenin görüntü yönetmenine koşulsuz güvenmesinden başka çaresi yoktu. Şimdilerde teknoloji ilerledi ve artık yönetmenler çekilenleri eş zamanlı olarak görebilmekte. Durum yönetmenler için biraz daha kolaylaşsa da artık görüntü yönetmenlerinin yeni ve çok daha derinlikli işlevleri var. Bu atölyede, kamera kullanımından ışık tasarımına kadar görüntü yönetimine dair her konuyu uygulamalı olarak göreceksiniz.

1: Fotoğraf: Enerji olarak ışık, diyafram değeri, pozlama, iso ve ışıklandırma ilişkileri, video kameralarda ışık algısı, kelvin, lens ve sensör.
2: Görsel Dil: Tasarım ilkeleri, üç boyutlu alan, derinlik, görsel düzenlemenin kuvvetleri, film ve video kompozisyonu, mizansen ,mekan, ölçekler ve aks.
3: Kameralar ve Ekipmanları: Film kamerası (35mm) dönemi, dijital kameralar devrimi, düşük bütçeli kameralar, filtreler ve sinema mercekleri.
4: Kameranın Dinamikleri: Hareketli planlar, taşıt planları, drone, steadycam, jimmy, dolly ve şaryo.
5: Işıklandırma: Temel ışıklandırma teknikleri, sıcak Işık, soğuk ışık ve ışık ekipmanları.
6: Renk: RGB, çekim öncesi ve sonrası renk tasarımı, renk düzeltme, lut.
7: Bitirme Projesi Hazırlık: Katılımcılar 2 dakikalık diyalogsuz görsel senaryolarının çekim hazırlıklarını tamamlayacaklar.
8: Bitirme Projesi: Çekilen filmin yapım aşamasındaki tecrübeleri paylaşılacak ve çıkacak olan eserlerin incelenmesi.
Adres ve Ulaşım: Şair Latifi Sokak. Daci Apt. No:6 Daire: 2 Moda / Kadıköy
İletişim: 0216 450 44 68  GSM: 0532 423 58 35  e-mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.