ist-after

After Effects Yaz Okulu; En çok bilinen ve kullanılan birleştirme (compositing) programlarından biri olan After Effects programının öğretilmesini amaçlayan giriş kursudur. Atölye: 10 gün X 3 saat, toplam 30 ders saati sürer. Kontenjan 6 kişidir.
Kimler İçin; Post-Prodüksiyon şirketlerinde çalışmak isteyen, kurgu bilmenin yanında, compositing de öğrenmek isteyen, kendi projesinde compositinge ve çeşitli efektlere ihtiyacı olan herkese yöneliktir.
Anahtar Özelliği; After Effects programının filmlerde kullanımının üzerinde durulur ve giriş seviyesinden başlayarak programın kolay kullanımı amaçlanır. Katılımcıların kendi projelerinde veya sinema sektöründe After Effects programını temel-orta düzey kullanması beklenmektedir.
Kur Sistemi;
After Effects programını daha ileri seviye kullanmak isteyen öğrenciler 'İleri düzey After Effects 2 Kursu'na devam edebilirler.
Başarı Sertifikası;
Kurs sonunda öğrencilerimizin bir compositing projesini bitirmesi, başarı sertifikası alması için zorunludur.

AFTER EFFECTS YAZ OKULU 2017
EĞİTİM ve ÜCRET BİLGİSİ

 

 Hafta İçi Günler Akşam Grubu

14 - 25 Ağustos
10 Gün Boyunca

Hafta içi her gün
19.00 - 22.00

 • 1.000-TL + KDV (Nakit ödeme)        
 • 1.050-TL  + KDV (KK Tek Çekim)     
 • 1.100-TL  + KDV (Bonus 4 Taksit)    
  24 Saat Eğitim + Eğitim Sonrası Destek

 ONLİNE BAŞVURU FORMU

After Effects atölyemize ön kayıt yaptırmak için Online Başvuru Formu'nu kullanabilirsiniz. Başvurunuzun alınmasının ardından, kesin kayıt için gerekli bilgiler, atölye bilgilendirme toplantısı ve ödeme seçenekleri e-mail ve telefon yoluyla size iletilecektir.

DERS PROGRAMI ve UYGULAMALAR

1. Giriş; Genel bilgi: After Effects nedir ne yapar hangi amaçlarda kullanılır?, program ara yüzü, görüntüyü içeri alma ve yeni proje oluşturma, belli başlı araçlar, layer mantığı, keyframe mantığı, transform ayarları, temel animasyon, belli başlı After Effects ayarları,

2. Effektlere giriş ve renk düzeltme; Renk teorisi: Dijital dünyada renk nasıl oluşuyor? nasıl kontrol ediyoruz?, effekt nedir? Premier tarzı kurgu programlarındaki efectlerinden farkı nedir?, effectler (giriş), renk düzeltme effektleri, en önemli renk düzeltme efektleri “level“, “curve“, “hue & saturation“

3. Lokal kontrol; Lokal kontrol ve compozitingin genel mantığı, maskeleme nedir? Nasıl yapılır?, pen tool, adjustment layer nedir, ne zaman kullanılır?, solid layer nedir, ne zaman kullanılır?, HDR/32bit effect, hazır Presetler, lokal renk düzeltme (ileri seviye)

4. Keying, alpha channel, plug in'ler; Blue ve Green screen çekimler, hangisi ne zaman tercih edilmeli?, keying mantığı, temel keying effectleri, alpha channel nedir? Nasıl kullanılır?, plug-in nedir ve niye plug-inlere ihtiyaç duyarız? Red Giant Plug-in serileri, Red Giant Plug-inleriyle daha basit ve daha gerçekçi keylemeler, Plug-in'lerin handikapları

5. Advance compositing; Tracking, painting, time control, null object, parenting ve layer control, çoklu layerlarla ve kompleks projelerle çalışma yöntemleri

6. Yapılacak projeler: Baştan sona 2 proje; Proje: “Zaman dondurma“ (herşeyin donduğu bir görüntüde yürüyen insan), Proje: “Silahla vurulma“ (silah ateşiyle birinin vurulması ve kanlar saçılması)

7. After effects içinde 3d projeler; 3d ile 2d farkı ve çalışma metodları, After Effects Kamerası, Z derinliği ve after effects uzayı, görüş açıları ve 3d projeleri kontrol, After Effects Işıkları, null object ile camera ve ışık kontrollerini kolaylaşırma

8. Title, temel animasyon teknikleri ve jenerik hazırlama; Temel yazı yazma parametreleri, yazı animasyonları, temel animasyon teknikleri, puppet Tool, Adobe Bridge ve hazır animasyonlar, 3d titles, background ilave etme ve birleştirme

Ek - İleri düzey konular; Expressions, After effects'te ses ile çalışmak, render (ileri seviye), önemli diğer püf noktaları, After Effects'in limitleri ve 3d programlar hakkında genel bilgi (maya, 3ds max vs) Tekrar ve kompleks proje incelemeleri; Trafik kazası, savaş sahnesi (Er Ryan tarzı büyük sahneler), meteor düşmesi, şehrin ortasında yanan apartman ve patlama

EĞİTMENLERİMİZ

AFTER EFFECTS KURS GRUBU EĞİTİM PROGRAMI


 1. Paneller hakkında bilgiler ve arayüz özelleştirme:After Effects nedir, ne yapar hangi amaçlarda kullanılır? After Effects'te arayüz nasıl kullanılır? Kısayolları nelerdir? Görüntü formatları ve çözünürlük nedir? After Effects'in montaj programlarından farkı nedir? Proje nasıl oluşturulur? Import, layer, kompoziyon nedir?
 2. Import, Composition ve Timeline ve Transform özellikleri: Animasyon nedir? Layer nedir? Layerlar nasıl kullanılır? (Solid, adjusment....) Kompozisyon nasıl oluşturulur? Timeline nasıl çalışır? Toolbar nedir? Animasyonda temel hareketler nelerdir?
 3. Animasyon, frame, keyframe tipleri ve özellikleri: Frame, keyframe, saniye kavramları nelerdir? Kompozisyona eklenen nesneler nasıl gruplandırılır? Motion graphics nedir? Hareket ve ivme nedir? Basit animasyonlar nasıl oluşturulur?
 4. Maskeleme teknikleri: Maskeleme nedir? Hangi şekilde kullanılır? Pen tool nasıl kullanılır? Maskeleme yöntemleri nelerdir? Maskeleme yöntemiyle animasyon nasıl hazırlanır?
 5. Effects & Presets kullanımı, effect controls,plug-in, text: Effects & Presets nedir? Nasıl ve nerelerde kullanılır? Plug-in nedir? After Effects'te en çok kullanılan plug-in'ler nelerdir ve nasıl kullanılır? Yazı animasyonları nasıl Yapılır, püf noktaları nelerdir? Tipografi kullanımı nedir?
 6. Motion track, stabilization, Video edit:Motion track nedir? Motion track'in kullanım şekilleri ve alanları nelerdir? Stabilization nedir? Stabilization nasıl ve nerelerde kullanılır? After Effects'te video edit ve ayalar nelerdir?
 7. After Effects 3d özelliklerinin kullanımı: After Effects 3d özellikleri nelerdir? 3d Layer nedir? 3d layer ile animasyon nasıl yapılır? Kameraların özellikleri nelerdir ve nasıl kullanılır? Işıklar nasıl kullanılır? Işık ayaları nasıl yapılır?
 8. Keying (Green Box, Blue Box), color correction, render: Keying nedir? Keying'in kullanım alanları neledir? Nasıl kullanılır? Color correction nedir? Color correction uygulama alanları nedir? Nasıl uygulanır? Render nedir? Render ayarları nelerdir? İleri düzey render ayarları?

 

After Effects 1 Kursu'nun amacı, sinema sektöründe gittikçe artan bir öneme sahip olan, compositing programları arasında en çok bilinen ve kullanılan Adobe After Effects programını öğretmektir. Bir çok alanda kullanılabilmesinin yanında, kursumuzda özellikle sinema, kısa film, reklam filmlerinde kullanımı üzerinde durulacaktır. Özellikle sinema alanına yoğunlaşması nedeniyle, alanında tektir.

After Effects 1 Kursu'nda katılımcıların temel-orta seviye AE kullanımını öğrenmesi amaçlanır. İleri seviye kullanım ve sinema sektöründe, post prodüksiyon bölümünde çalışmak için After Effects 2 ve 3 nolu eğitimlerin de alınması yararlı olacaktır.

KURS BİLGİLERİ

 • İlgili tüm eğitim materyali tarafımızdan sağlanır.
 • Kursumuz ortalama 25 ders saati sürmektedir. Programda kullanılacak videolar, fotoğraflar, müzikler, varsa katılımcı tarafından getirilmelidir, eğer katılımcıda bu materyaller yoksa Sinematek tarafından sağlanır.
 • Tüm Sinematek eğitimlerinde sınırsız teorik ve pratik destek ömür boyu sürer. Ayrıca eğitimlerde kurulan arkadaşlıklar gelecek projelerde de size yardımcı olmaktadır.
 • Eğitimlerini başarıyla bitiren tüm öğrencilerimiz "Sinematek Aile Kulübü"ne üye olacaklardır. Kulübümüz hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayın.
 • Kursumuzun kontenjanı 6 kişidir.
 • Kurs sonunda başarıyla bitiren öğrencilerimize Başarı Serifikası, ders notları ve ders sırasında yapılan uygulamalar verilir.